Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Чому українські студенти їдуть навчатися за кордон

844431 w 300У закордонних вузах навчаються майже 70 тис. українських студентів. За останні 10 років ця цифра зросла на 186%.
"Ця цифра не велика. Те, що українські студенти їдуть навчатися в іноземні вузи, - наслідки глобалізації. Добре, що вони мають таку альтернативу", - кажеGazeta.ua освітній експерт Віктор Громовий.
Іноземні вузи обирають не тільки найкращі випускники українських шкіл, а й ті, хто не склав ЗНО.
"У нашій країні недостатньо виважена політика проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Через відсутність тестів різних рівнів складності та можливості повторного складання тестування занадто велика кількість потенційних абітурієнтів втрачають можливість стати студентами українських університетів. Тому вони їдуть за кордон", - каже Gazeta.ua екс-директор Українського центру оцінювання освіти Ігор Лікарчук.
Серед причин, чому випускники українських шкіл їдуть навчатися за кордон, експерт називає вартість і умови навчання.
"Навчання у багатьох країнах коштує набагато дешевше, ніж в Україні. Там краща матеріально-технічна база, ніж у наших провідних закладах. Практично у всіх пристойних зарубіжних університетах не потрібно платити хабарі за отримання оцінок. Також тамтешні гуртожитки за умовами проживання не можна порівняти з більшістю наших", - продовжує фахівець.
25% минулорічних випускників, які склали ЗНО на 180 балів і вище, не вступали до українських вузів - такі результати аналізу вступної кампанії аналітичного центру CEDOS. Для виїзду на навчання за кордон необхідний стандартний пакет документів. Це - виписка оцінок за останній рік, атестат, результати тесту з англійської мови, інформація про нагороди та відзнаки, мотиваційний лист, оплата навчання та студентська віза.
 
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.

Чи правильно чинять матусі, які відводять застуджену дитину до дитячого садка? Хтось погодиться, вважаючи, що таким чином у малюка зміцнюється імунітет, а хтось упевнений: застуду краще пересидіти вдома, щоб уникнути ускладнень.   Як повідомляє портал Сlutch, відомий дитячий педіатр Євген Комаровський вирішив розставити всі крапки над "і". "Я багато разів про це писав, але ще раз хочу повторити, тому що це питання ключове: організм дитини при правильній допомозі з боку батьків справляється з ГРВІ самостійно, практично без ліків. Все, що потрібно, - це теплий одяг, прохолодне вологе повітря, рясне пиття. Список ліків в більшості випадків обмежений трьома позиціями: засіб для пероральної регідратації, сольові краплі в ніс і іноді - жарознижуючі засоби (парацетамол та ібупрофен).  Якщо при лікуванні ми не виходимо за рамки цього списку, то тоді відвідувати садок і можна, і потрібно. Якщо ж кожне ГРВІ - це привід призначити безліч ліків, якщо кожне ГРВІ закінчується ускладненнями, які