Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

На Перечинщині запалили восьму «Лемківську ватру»

На Перечинщині запалили восьму «Лемківську ватру»
У неділю, 30 вересня, в с. Ворочово на Перечинщині відбувся VІІІ обласний фестиваль лемківського народного мистецтва «Лемківська ватра». На свято завітали почесні гості – керівництво облдержадміністрації, обласної ради, Перечинщини.

На фестивалі свої традиційні кухню, побут та фольклор презентували населені пункти району. Зокрема, поважні гості обирали найкращу місцеву страву від тамтешніх ґаздинь. Лемківську автентику можна було відчути у виступах аматорських колективів та майстер-класах зі звичаєвих ремесел.

Геннадій Москаль свою вітальну промову за традицією виголосив лемківською говіркою, побажавши гостям фестивалю:

– Хотів би’м, аби ся «Лемківська ватра» затямила надовго, бодай коли ізясь зберемся на ниї. Жеби горіла ясно на радість усім нам ай і вшитким добрим сусідам-побратимам – бойкам, верховинцям, гуцулам!..

Найбільш видовищною частиною свята стало запалення лемківської ватри як незмінного атрибуту етнофестивалю. «Лемкіська ватра» була і залишається не лише місцевим святом, але й осередком відродження та розвитку культури і звичаїв лемків – однієї з найколоритніших етногруп українців.

Передували святковому дійству молебні у місцевих храмах та Свято-Покровському чоловічому монастирі. Також відбулося покладання вінків до Пам`ятного Хреста полеглим Січовим стрільцям.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.

Чи правильно чинять матусі, які відводять застуджену дитину до дитячого садка? Хтось погодиться, вважаючи, що таким чином у малюка зміцнюється імунітет, а хтось упевнений: застуду краще пересидіти вдома, щоб уникнути ускладнень.   Як повідомляє портал Сlutch, відомий дитячий педіатр Євген Комаровський вирішив розставити всі крапки над "і". "Я багато разів про це писав, але ще раз хочу повторити, тому що це питання ключове: організм дитини при правильній допомозі з боку батьків справляється з ГРВІ самостійно, практично без ліків. Все, що потрібно, - це теплий одяг, прохолодне вологе повітря, рясне пиття. Список ліків в більшості випадків обмежений трьома позиціями: засіб для пероральної регідратації, сольові краплі в ніс і іноді - жарознижуючі засоби (парацетамол та ібупрофен).  Якщо при лікуванні ми не виходимо за рамки цього списку, то тоді відвідувати садок і можна, і потрібно. Якщо ж кожне ГРВІ - це привід призначити безліч ліків, якщо кожне ГРВІ закінчується ускладненнями, які