Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

10 січня – Домочадців день або Різдвяний м’ясоїд: обряди та традиції

383107 110 січня у слов'ян було прийнято всі справи виконувати спільно і дружно по-сімейному. Разом по господарству управлялися, і за стіл сідали. Тому в народному календарі дата отримала назву Домочадців день. Здавна сім'я вважалася найдорожчим і важливим, що є у людини в житті. Адже тільки маючи підтримку рідних, люди стають сильними, домагаються успіхів, справляються з будь-якими труднощами, інформує Ukr.Media.
Обряди й традиції цього дня
10 січня також називають Різдвяним м'ясоїдом. Після тривалого посту православною церквою тепер дозволено вживання м'ясних страв, починається пора весіль, можна накривати багаті столи і перед гостями буде не соромно.
Колядників в Різдвяні м'ясниці обов'язково треба впустити в будинок і пригостити ласощами, вони принесуть з собою здоров'я і благополуччя сім'ї, а для житла захист від псування і пристріту.
Існує і ряд заборон у Домочадців день:
1. Не займайте сьогодні продукти або гроші.
2. Не займайтеся з здобною випічкою, так як не можна в цей день ставити опару.
3. Жінкам 10 січня не потрібно вишивати, в'язати, шити, пічки підбілювали.
За традицією в Домочадців день проводять обряд на мир і лад у сім'ї. Наймолодший повинен купити сьогодні сіль і власноруч досолювати всі страви, які готуються. Перед тим, як посолити, читаєте замовні слова:
«Як ця сіль в їжі розтане, так наша сім'я ніколи скандалів і сварок не дізнається. В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».
10 січня треба провести без конфліктів і розбіжностей, і загадати спільне сімейне бажання, щире, добре і світле, воно обов'язково збудеться.

Слідкуйте сьогодні, щоб двері та вікна в будинку були завжди закриті
Наші предки 10 січня суворо стежили, щоб в будинку протягом дня не залишалися відкритими двері і вікна. Вірили, що якщо не встежити, то можна накликати біди. У слов'ян багато забобонів пов'язаних з вікнами і дверима.
Що ще потрібно знати про вікна?
Протягом дня не зашторювати вікна темними завісами, можна щастя сімейного позбутися. В оселю повинно проникати сонячне світло, тоді в ній буде накопичуватися позитивна енергетика, яка приверне любов і благополуччя в сім'ю.
Не можна входити в будинок через вікна. Якщо так сталося, якщо загубили ключі від вхідних дверей, і немає іншої можливості потрапити всередину, крім як через вікно, вибачтеся за це перед Домовиком.
Ніколи не лийте у вікно помиї і не кидайте сміття. У народі кажуть, що під вікнами іноді знаходяться душі померлих родичів. На сміття з помиями вони образяться і пошлють лиха з негараздами.
У старих будинках не рубайте нові отвори для вікон, інакше хтось може незабаром померти.
Не дивитися у вікно за похоронною процесією, а краще закрити вікна шторами, щоб смерть не заглянула.
Чого не можна робити з дверима?
1. Коли відкриваєте вхідні двері в будинок, не переступайте поріг лівою ногою, а тільки правою. Тоді нечисть не зможе разом з вами в оселю пробратися.
2. Не можна незаміжнім дівчатам залишати за собою незамкнені двері, а то чоловік попадеться гулящий.
3. Ніколи не стеліть ліжко біля вхідних дверей, і не укладайте поблизу нього гостей на нічліг.
4. Не прийнято, щоб на ніч вхідні двері закривав хтось із членів сім'ї, це має робити голова (чоловік). В іншому випадку подружжя всю ніч буде сваритися.
5. Не відкривайте одночасно зовнішні та внутрішні двері, інакше в будинку надовго нечиста сила оселиться.
6. Ніколи не садіть ляльок навпроти вхідних дверей, з сім'ї може піти чоловік.

ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.

Чи правильно чинять матусі, які відводять застуджену дитину до дитячого садка? Хтось погодиться, вважаючи, що таким чином у малюка зміцнюється імунітет, а хтось упевнений: застуду краще пересидіти вдома, щоб уникнути ускладнень.   Як повідомляє портал Сlutch, відомий дитячий педіатр Євген Комаровський вирішив розставити всі крапки над "і". "Я багато разів про це писав, але ще раз хочу повторити, тому що це питання ключове: організм дитини при правильній допомозі з боку батьків справляється з ГРВІ самостійно, практично без ліків. Все, що потрібно, - це теплий одяг, прохолодне вологе повітря, рясне пиття. Список ліків в більшості випадків обмежений трьома позиціями: засіб для пероральної регідратації, сольові краплі в ніс і іноді - жарознижуючі засоби (парацетамол та ібупрофен).  Якщо при лікуванні ми не виходимо за рамки цього списку, то тоді відвідувати садок і можна, і потрібно. Якщо ж кожне ГРВІ - це привід призначити безліч ліків, якщо кожне ГРВІ закінчується ускладненнями, які